Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Prawo i podatki
Dodane: 19 stycznia 2022

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej wybierana forma prowadzenia firmy, zwłaszcza wśród tych przedsiębiorców, którzy dopiero próbują swoich sił w pracy poza etatem. Ma ona sporo zalet – między innymi prostotę działania – ale są też ciemne strony. Jedną z nich jest pełna osobista odpowiedzialność za finanse firmy.

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą odpowiada za swoją firmę majątkiem osobistym. Oznacza to, że w sytuacji poniesienia dużych strat, wszystkie będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. To właśnie powód, dla którego naturalnym kolejnym krokiem wielu samozatrudnionych jest przekształcenie działalności w spółkę… lub założenie nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Jeśli rozważasz przejście z JDG na spółkę z o.o., ten artykuł jest dla Ciebie! Znajdziesz w nim odpowiedzi na pytania:

Zobacz naszą ofertę

Zobacz pozostałe porady

Podatek VAT - czy warto być jego płatnikiem?

Czy warto być VATowcem?

Zakładasz firmę i nie wiesz, czy warto być VATowcem? Sprawdź, w jakich sytuacjach odprowadzanie podatku VAT może być opłacalne dla Twojej firmy!

Czytaj więcej
Podatek PIT i różne rodzaje deklaracji

Rodzaje pitów – ile mamy różnych formularzy PIT?

Choć mówiąc o rocznej deklaracji podatkowej mamy na myśli zazwyczaj formularz PIT-37 lub PIT-36, istnieje wiele innych rodzajów formularzy. Sprawdź, kiedy należy je stosować!

Czytaj więcej
Przychód i dochód - definicje i różnice

Przychód a dochód – poznaj definicje i różnice

Przychód i dochód to pojęcia, które powinien znać każdy z nas, niezależnie od tego, czy prowadzi własną firmę. Dowiedz się o nich więcej!

Czytaj więcej