Dla mediów

Zapraszamy do współpracy i zadawania pytań dziennikarzy interesujących się informacjami pochodzącymi ze spółki PragmaGO, analizujących branże obrotu wierzytelnościami i finansowania MŚP i badających zmiany ich otoczenia ekonomicznego i prawnego. Nasi eksperci chętnie udzielą komentarza.

Dla mediów

Kontakt dla mediów


Alicja Dyrszka - PR & Content Manager

Alicja Dyrszka

PR & Content Manager

Komunikaty prasowe do pobrania


Podjęliśmy współpracę z bramką płatniczą Comfino

BNPL od PragmaGO w bramce Comfino

Usługa oferowana przez PragmaGO w ramach bramki płatniczej Comfino daje przedsiębiorcom dużą elastyczność  obejmuje finansowanie zakupu nawet do 100 000 zł. Klient ma możliwość odroczenia płatności na okres od 14 do 60 dni.

Wraz z Polskie ePłatności wprowadzamy Moją pożyczkę

PragmaGO i Polskie ePłatności wprowadzają Moją Pożyczkę

„Moja pożyczka” to dostęp do dodatkowego finansowania dla kilkudziesięciu tysięcy przedsiębiorców, którzy akceptują transakcje w terminalach Polskich ePłatności.

Innowacyjny faktoring – pieniądze na koncie w dniu umowy

Innowacyjne rozwiązanie w faktoringu – pieniądze na koncie w dniu umowy

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i maksymalnie skracamy czas uruchomienia finansowania. Każdy przedsiębiorca, który po raz pierwszy korzysta z faktoringu, dostanie szybki przelew – jeszcze przed podpisaniem cesji przez odbiorcę faktury.

Pliki do pobrania


Logo PragmaGO do użycia w internecie (RGB)
plik w formacie .zip
Logo PragmaGO wersja do druku (CMYK)
plik w formacie .zip

Eksperci PragmaGO


Tomasz Boduszek - Prezes Zarządu

Tomasz Boduszek


Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji. Od września 2003 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Pragma Inkaso sp. z o.o., a następnie (po przekształceniu spółki) od 2011 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PragmaGO S.A..

Jacek Obrocki - Wiceprezes Zarządu

Jacek Obrocki


Wiceprezes Zarządu

Ekonomista z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w analityce finansowej i giełdowej oraz bankowości inwestycyjnej. Uzyskał m.in. tytuł Chartered Financial Analyst (CFA), ukończył liczne szkolenia z zakresu JBO, MBO, M&A, rachunkowości (PSR, IAS, US GAAP), prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi, prawa handlowego. Ekspert PragmaGO w zakresie analizy rynków finansowych i makroekonomii.

Danuta Czapeczko

Danuta Czapeczko


Wiceprezes Zarządu

Z wykształcenia magister ekonomii, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła też studia podyplomowe z Zarządzania Marketingiem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ma ponad 16 lat doświadczenia w obszarze marketingu i zarządzania sprzedażą. Jako Chief Growth Officer jest odpowiedzialna za wyniki pracy zespołu rozwijającego innowacyjne produkty finansowe w kanale współpracy partnerskiej. Specjalizuje się w usługach embedded finance dla biznesu, w tym płatnościach BNPL oraz Merchant Finance, wprowadzając na rynek nowe rozwiązania dla polskich przedsiębiorców.

Łukasz Ramczewski

Łukasz Ramczewski


Wiceprezes Zarządu

Menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w obszarze rynków finansowych, faktoringu i finansowania sektora MŚP. Z wykształcenia magister prawa, absolwent Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Od początku kariery związany zawodowo z PragmaGO, gdzie od 2018 roku pełni rolę dyrektora ds. sprzedaży, kierując kilkunastoosobowym zespołem. Bierze czynny udział w tworzeniu produktów i rozwiązań finansowych w oparciu o zmieniające się potrzeby polskich przedsiębiorców.

Tomasz Bogus

Tomasz Bogus


Wiceprezes Zarządu

Manager z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w obszarze bankowości. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Banking Administration Institute w USA. Ukończył prestiżowe szkolenia, w tym Program Managerski organizowany przez Harvard Business School. Jako Wiceprezes Zarządu PragmaGO jest odpowiedzialny za rozwój międzynarodowy spółki.

Dowiedz się więcej