FAKTORING ODWROTNY

Twój dostawca jest już zmęczony opóźnieniami płatności?

Reguluj płatności terminowo dzięki faktoringowi odwrotnemu. Prześlij nam faktury od swoich dostawców, my zapłacimy w terminie, a Ty spłacisz nam je w wygodnych ratach.

Poznaj Twoje korzyści

z faktoringu odwrotnego

Wizerunek terminowego
płatnika
Alternatywa dla usług
bankowych
Poprawa płynności
finansowej
Wygodne okresy
spłaty zobowiązań

Zrób zakupy firmowe i rozłóż je na raty. Sprawdź koszt

Wartość zakupu
Kwota, jaką musisz zapłacić za zakupy firmowe, które chcesz sfinansować
PLN
Liczba rat
Liczba rat, na jaką chcesz rozłożyć płatność za zakupy
12
RAT

Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC.

Wysokość raty
Miesięczna kwota, jaką zapłacisz za finansowanie zakupów
od 914 PLN
miesięcznie

Proste kroki

Sprawdź, jak pomogliśmy Kacprowi.

 1. 1
  Krok 1

  Kacper prowadzi własną działalność gospodarczą. Aby zrealizować kolejne zlecenie, musi zainwestować w materiały sporą sumę gotówki, której aktualnie nie posiada.

 2. 2
  Krok 2

  Rozwiązaniem problemu Kacpra mogą być zakupy na raty, jednak sklep, w którym chce złożyć zamówienie, nie oferuje takiej możliwości. Składa zamówienie w wybranym sklepie i wypełnia na naszej stronie wniosek o faktoring odwrotny. Warunki akceptuje SMSem.

 3. 3
  Krok 3

  Płacimy za zakupy Kacpra przelewem ekspresowym od razu po zaakceptowaniu zaproponowanych warunków. Kacper może teraz spokojnie zająć się realizacją nowego zlecenia.

Potrzebujesz porady?

Czym jest faktoring odwrotny?

Częsty brak gotówki na zakupy firmowe nie pozwala Twojej firmie rozwinąć skrzydeł? A może pojawiło się nowe zlecenie, ale jest ono tak duże, że nie jesteś przygotowany finansowo na jego realizację? Faktoring odwrotny to usługa, która może pomóc Ci zapanować nad stałymi lub tymczasowymi problemami z płynnością finansową.

Faktoring odwrotny to usługa przeciwna do klasycznego faktoringu. W tym przypadku finansowaniu podlegają nie faktury od odbiorców tylko od dostawców, czyli faktury kosztowe. Mechanizm finansowania polega na uregulowaniu krótkoterminowych zobowiązań przedsiębiorcy. Zwykle są to faktury zakupowe towarów lub usług. Jak to wygląda w praktyce? Regulujemy u dostawcy całość faktury w terminie płatności. Przedsiębiorca spłaca należność do nas w wyznaczonym terminie, w wygodniej dla niego liczbie rat.

Jakie firmy powinny skorzystać z faktoringu odwrotnego? Wszystkie te, które korzystają z usług dostawców lub kupują produkty od innych firm oferujących krótkie terminy płatności. Jest też dobrym rozwiązaniem dla firm, które realizują duży projekt i brakuje im gotówki na potrzebne materiały. Sprawdzi się także w momencie, gdy Twój dostawa oferuje atrakcyjny rabat za szybką płatność. 

Faktoring odwrotny może Ci pomóc zapanować nad problemami z terminowym regulowaniem faktur kosztowych. Dodatkowo zyskasz w oczach swoich dostawców – staniesz się dla nich atrakcyjnym klientem, który zawsze płaci na czas!

Pytania i odpowiedzi

Jakie dokumenty muszę dostarczyć, aby ubiegać się o faktoring odwrotny?

Jedynym wymaganym dokumentem jest potwierdzenie zamówienia, które chcesz sfinansować w ramach faktoringu odwrotnego. Dokument może mieć formę faktury, pro formy lub potwierdzenia złożenia zamówienia.

O jaki limit mogę się starać?

Jak długo oczekuje się na decyzję?

Kiedy dostawca otrzyma zapłatę za fakturę?

Czy każdą fakturę muszę zgłaszać osobno?

Co w sytuacji, kiedy przyznany limit jest dla mnie niewystarczający?

Sprawdź nasze pozostałe usługi!