Zamów niezbędny produkt lub usługę u ulubionego dostawcy.

Z nami możesz odroczyć dowolną płatność lub rozłożyć ją na raty w trybie ekspresowym!

Zamów produkt lub usługę u dostawcy.

Z nami możesz odroczyć dowolną płatność lub rozłożyć ją na raty w trybie ekspresowym!

Wystawiasz faktury stałym klientom? Nie czekaj na gotówkę!

Weź faktoring online z ubezpieczeniem GRATIS.

Wystawiasz faktury stałym klientom?

Nie czekaj na gotówkę! Weź faktoring online z ubezpieczeniem GRATIS.

Szybka gotówka z wystawionej faktury? Z nami to możliwe!

Ekspresowe finansowanie pojedynczych faktur nawet do 250 tys. zł.

Szybka gotówka z faktury? To możliwe!

Ekspresowe finansowanie pojedynczych faktur nawet do 250 tys. zł.

FAKTORING ODWROTNY!

Twój dostawca jest już zmęczony opóźnieniami płatności?

Reguluj płatności terminowo dzięki faktoringowi odwrotnemu! Prześlij nam faktury od swoich dostawców, my zapłacimy w terminie, a Ty spłacisz nam je w wygodnych ratach.

Poznaj Twoje korzyści

z faktoringu odwrotnego

Akceptacja warunków
przez kod SMS
Łatwa kalkulacja
kosztów
Ekspresowa decyzja
i realizacja
Nawet dla
najmniejszych firm
Limity
do 100 tys. zł

Zrób zakupy firmowe i rozłóż je na raty! Sprawdź koszt!

Wartość zakupu
Kwota, jaką musisz zapłacić za zakupy firmowe, które chcesz sfinansować
PLN
Liczba rat
Liczba rat, na jaką chcesz rozłożyć płatność za zakupy
12
RAT

Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC.

Wysokość raty
Miesięczna kwota, jaką zapłacisz za finansowanie zakupów
od 914 PLN
miesięcznie
Sfinansuj zakupy

Proste kroki

Sprawdź, jak PragmaGO® pomogła Kacprowi!

 1. 1
  Krok 1

  Kacper prowadzi własną działalność gospodarczą. Aby zrealizować kolejne zlecenie, musi zainwestować w materiały sporą sumę gotówki, której aktualnie nie posiada.

 2. 2
  Krok 2

  Rozwiązaniem problemu Kacpra mogą być zakupy na raty, jednak sklep, w którym chce złożyć zamówienie, nie oferuje takiej możliwości. Składa zamówienie w wybranym sklepie i wypełnia wniosek w PragmaGO® o faktoring odwrotny. Warunki akceptuje SMSem.

 3. 3
  Krok 3

  PragmaGO® płaci za zakupy Kacpra przelewem ekspresowym od razu po zaakceptowaniu zaproponowanych warunków. Kacper może teraz spokojnie zająć się realizacją nowego zlecenia.

Potrzebujesz porady?

Czym jest faktoring odwrotny?

Częsty brak gotówki na zakupy firmowe nie pozwala Twojej firmie rozwinąć skrzydeł? A może pojawiło się nowe zlecenie, ale jest ono tak duże, że nie jesteś przygotowany finansowo na jego realizację? Faktoring odwrotny od PragmaGO® to usługa, która może pomóc Ci zapanować nad stałymi lub tymczasowymi problemami z płynnością finansową.

Faktoring odwrotny to usługa przeciwna do klasycznego faktoringu. W tym przypadku finansowaniu podlegają nie faktury od odbiorców tylko od dostawców, czyli faktury kosztowe. Mechanizm finansowania polega na uregulowaniu krótkoterminowych zobowiązań przedsiębiorcy. Zwykle są to faktury zakupowe towarów lub usług. PragmaGO® reguluje u dostawcy całość faktury w terminie płatności, natomiast przedsiębiorca spłaca należność do PragmaGO® w wyznaczonym terminie, w wygodniej dla niego liczbie rat.

Jakie firmy powinny skorzystać z faktoringu odwrotnego? Wszystkie te, które korzystają z usług dostawców lub kupują produkty od innych firm oferujących krótkie terminy płatności. Jest też dobrym rozwiązaniem dla firm, które realizują duży projekt i brakuje im gotówki na potrzebne materiały. Sprawdzi się także w momencie, gdy Twój dostawa oferuje atrakcyjny rabat za szybką płatność. 

Faktoring odwrotny może Ci pomóc zapanować nad problemami z terminowym regulowaniem faktur kosztowych. Dodatkowo zyskasz w oczach swoich dostawców – staniesz się dla nich atrakcyjnym klientem, który zawsze płaci na czas!

Pytania i odpowiedzi

Jakie dokumenty muszę dostarczyć, aby ubiegać się o faktoring odwrotny?

Jedynym wymaganym dokumentem jest potwierdzenie zamówienia, które chcesz sfinansować w ramach faktoringu odwrotnego. Dokument może mieć formę faktury, pro formy lub potwierdzenia złożenia zamówienia.

O jaki limit mogę się starać?

Oferujmy limity od 50 do 100 tys. złotych.

Jak długo oczekuje się na decyzję?

Wiemy, jak ważna jest szybka możliwość rozpoczęcia realizacji nowego zlecenia, dlatego wydajemy decyzję o finansowaniu w trybie ekspresowym.

Kiedy dostawca otrzyma zapłatę za fakturę?

Faktura za Twoje zakupy zostanie uregulowana zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu przesłanego przez Ciebie wniosku. Twój dostawca otrzyma środki przelewem ekspresowym.

Czy każdą fakturę muszę zgłaszać osobno?

Wypełniając pierwszy raz wniosek na faktoring odwrotny w PragmaGO®, możesz przesłać tylko jedną fakturę. Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, w Strefie Klienta możesz zgłaszać dowolną ilość faktur w ramach przyznanego limitu. Należy jednak pamiętać, że zgłaszane mogą być tylko faktury nieprzeterminowane.

Co w sytuacji, kiedy przyznany limit jest dla mnie niewystarczający?

Oferujemy możliwość zmiany wysokości przyznanego limitu w ramach faktoringu odwrotnego jeżeli Klient ma taką potrzebę. Chęć jego podniesienia lub obniżenia można zgłosić w Strefie Klienta.