Zamów niezbędny produkt lub usługę u ulubionego dostawcy.

Z nami możesz odroczyć dowolną płatność lub rozłożyć ją na raty w trybie ekspresowym!

Zamów produkt lub usługę u dostawcy.

Z nami możesz odroczyć dowolną płatność lub rozłożyć ją na raty w trybie ekspresowym!

Wystawiasz faktury stałym klientom? Nie czekaj na gotówkę!

Weź faktoring online z ubezpieczeniem GRATIS.

Wystawiasz faktury stałym klientom?

Nie czekaj na gotówkę! Weź faktoring online z ubezpieczeniem GRATIS.

Szybka gotówka z wystawionej faktury? Z nami to możliwe!

Ekspresowe finansowanie pojedynczych faktur nawet do 250 tys. zł.

Szybka gotówka z faktury? To możliwe!

Ekspresowe finansowanie pojedynczych faktur nawet do 250 tys. zł.

FAKTORING ONLINE!

Wystawiasz faktury stałym Klientom? Weź faktoring online!

Masz stałych odbiorców i potrzebujesz ciągłego dostępu do gotówki? Wypełniasz wniosek online zgłaszając Swoich Klientów i otrzymujesz miesięczny limit środków nawet do 1 mln zł.
Twoi odbiorcy zostaną ubezpieczeni GRATIS.

Poznaj korzyści

z faktoringu online!

Dostęp do środków
ze stałą opłatą miesięczną
Łatwa kalkulacja
kosztów
Oferta również
w euro
Nawet dla
najmniejszych firm
Limity
do 1 mln zł

Potrzebujesz stałego finansowania? Sprawdź koszt usługi!

Limit do
Wysokość limitu, o którą chcesz się ubiegać
600 000
PLN

Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC. Całkowity koszt został wyliczony dla przedsiębiorcy, który rozlicza podatek liniowy (19%) oraz VAT. Dla faktur o nominale pow. 250 tys. zł lub 75 tys. EUR przygotowujemy specjalną ofertę cenową.

Koszt limitu
Miesięczna kwota, jaką zapłacisz za usługę faktoringu online
6000 PLN
Netto miesięcznie
Weź faktoring online

Proste kroki

Sprawdź, jak PragmaGO® pomogła Szymonowi!

 1. 1
  Krok 1

  Szymon wykonuje powtarzalne zlecenia. Wystawia faktury z długim terminem płatności na kilku stałych odbiorców. Gotówka firmowa Szymona jest zamrożona u jego klientów.

 2. 2
  Krok 2

  Szymon dowiedział się, że może wziąć faktoring online w PragmaGO® i nie martwić się o swobodny dostęp do środków. Wypełnia wniosek online i dodaje listę stałych odbiorców.

 3. 3
  Krok 3

  Teraz Szymon otrzymuje automatyczne przelewy za swoje faktury od PragmaGO® i ma bieżący dostęp do środków! Szymon może też zmieniać swoich odbiorców w wygodnej Strefie Klienta!

Potrzebujesz porady?

Czym jest faktoring online?

Faktoring online to usługa finansowania faktur z odroczonym terminem płatności wystawianych na stałych kontrahentów. Widzisz potencjał zwiększenia skali sprzedaży Twojej firmy i potrzebujesz gotówki, która aktualnie jest zamrożona w należnościach? Chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku dzięki możliwości udzielania dłuższych terminów płatności? A może planujesz zabezpieczyć się przed nieterminowymi płatnościami lub brakiem zapłaty? Nie czekaj dłużej – weź faktoring online. Dzięki PragmaGO® możesz to zrobić bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków.

Faktoring online w PragmaGO® jest dostępny bez ograniczeń branżowych. Niezależnie od tego, w czym specjalizuje się Twoja firma, możesz uzyskać limity od 50 tys. do 1 mln złotych (lub od 12 tys. do 250 tys. euro) zarówno w opcji abonamentowej, jak i stawkowej. Limit 1 mln zł jest dla Ciebie niewystarczający? Złóż wniosek, a kiedy nasz doradca się do Ciebie odezwie, daj mu znać, że interesuje Cię wyższy limit faktoringowy.

Jesteś mikro, małym, a może średnim przedsiębiorcą i potrzebujesz łatwego dostępu do gotówki? Dzięki naszemu faktoringowi online gotówka z wystawianych przez Ciebie faktur, która przecież prędzej czy później i tak trafi na Twoje konto, może się na nim znaleźć znacznie szybciej. Faktoring online to usługa, z którą możesz rozwinąć swój biznes.

PragmaGO® przygotowała usługę faktoringu online z opcją UBEZPIECZENIA GRATIS. Każda firma ma swoje indywidualne potrzeby, dlatego faktoring online to coś więcej niż samo finansowanie faktur. Pomożemy zabezpieczyć interesy Twojej firmy, oferując monitoring płatności oraz ochronę ubezpieczeniową. Aktywni Klienci w ramach umowy faktoringu online mogą otrzymać ponadto dodatkową formę finansowego wsparcia w postaci automatycznej zaliczki faktoringowej — system automatycznie ocenia jej wysokość i oferuje Klientowi takie rozwiązanie.

Pytania i odpowiedzi
Faktoring online
w PragmaGO®

Jakie informacje są potrzebne do złożenia wniosku?

Wypełnienie wniosku o faktoring online jest niezwykle szybkie i intuicyjne. Wystarczy, że podasz NIP firmy oraz swoje dane teleadresowe. Następnie wybierz interesujący Cię limit finansowania – od 50 tys. zł do 1 mln zł (lub od 12 tys. do 250 tys. euro). W trzecim kroku poprosimy Cię z kolei o podanie informacji na temat Twojej firmy, w tym m.in. branżę, w jakiej działasz oraz numery NIP Twoich odbiorców. Ostatnim element, to z kolei potwierdzenie Twojej tożsamości. Tylko tyle dzieli Cię od łatwego dostępu do gotówki.

Ile kosztuje usługa faktoringu?

Wbrew powszechnemu przekonaniu usługa faktoringu nie jest droga. By sprawdzić wstępny koszt limitu, o jaki chcesz się ubiegać, wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora. Przykładowo limit 100 tys. zł to jedynie 1480 zł miesięcznie. Ostateczny koszt faktoringu online prześlemy do Ciebie po pozytywnej weryfikacji wniosku.

Jak długo trzeba czekać na decyzję?

Decyzja o udzieleniu faktoringu wydawana jest w przeciągu 1-2 dni od wypełnienia formularza online. Warunki decyzji otrzymujesz do wglądu wraz z umową oraz OWUF. Proces ten jest całkowicie zautomatyzowany.

Czy możliwe jest sfinansowanie faktury w obcej walucie, np. euro?

Jak najbardziej, w usłudze faktoringu online możliwe jest finansowanie w walutach EUR, USD lub GBP.

Czy moi odbiorcy muszą wyrazić zgodę na faktoring?

Tak, faktoring jest formą finansowania opartą o cesję należności. Twoi odbiorcy otrzymają zawiadomienie o cesji z prośbą o podpisanie i odesłanie do PragmaGO®.

Czy w trakcie umowy mogę zmienić wysokość limitu?

Masz możliwość zwiększenia limitu wraz z rozwojem umowy lub jego obniżenia w przypadku nieprzewidzianego spadku sprzedaży. Wystarczy zalogować się do Strefy Klienta i złożyć wniosek o zmianę wysokości dotychczasowego limitu.

Czy o faktoring online mogą ubiegać się startupy?

Tak, z usługi faktoringu online w PragmaGO® mogą korzystać również startupy. Jest to dla nich doskonałe rozwiązanie, ponieważ zyskują stały dostęp do gotówki, co pozwala im swobodnie realizować nowe inwestycje i założenia biznesowe.

Jakie faktury można zgłaszać w ramach usługi faktoringu online?

Finansujemy faktury niewymagalne, czyli takie, których termin płatności jeszcze nie minął (minimum 8 dni przed datą wymagalności). W tej usłudze możliwe jest także finansowanie odbiorców zagranicznych z krajów UE. Konieczne jest jednak otrzymanie ubezpieczenia kontrahenta przez PragmaGO® lub skorzystanie ze swojej polisy ubezpieczeniowej.

Jakie branże mogą się ubiegać o faktoring w PragmaGO®?

W PragmaGO® nie mamy ograniczeń branżowych. Oferujemy faktoring dla firm transportowych, budowlanych i wielu innych branż. Wielkość Twojej firmy także nie ma dla nas znaczenia – oferujemy finansowanie zarówno dla dużych, jak i małych podmiotów. Dla tej drugiej grupy przygotowaliśmy specjalną usługę – mikrofaktoring.

Czy konieczne jest ubezpieczenie usługi faktoringu?

Zgłaszając wniosek online, zyskujesz darmowe ubezpieczenie przed niewypłacalnością Twoich odbiorców.

Jak działa faktoring w PragmaGO®?

Proces faktoringu jest niezwykle prosty. Biorą w nim udział trzy strony – faktor (PragmaGO®), faktorant oraz odbiorca. Przedsiębiorca dostarcza towar lub wykonuje usługę dla swojego odbiorcy, następnie zgłasza kopię faktury do faktora w celu szybszego uzyskania gotówki. Faktor przelewa środki na konto faktoranta, a odbiorca spłaca należność PragmaGO®. Prawda, że proste?

Czym się różni faktoring online od finansowania faktur?

Podstawową różnicą między tymi usługami jest grupa docelowa – finansowanie faktur powstało przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach, którzy wystawiają faktury na różnych klientów. Faktoring online z kolei to oferta dla tych, którzy współpracują ze stałymi odbiorcami. Kolejną różnicą, o jakiej warto wspomnieć, jest fakt, iż finansowanie faktur jest usługą jednorazową, a faktoring online wymaga podpisania przez Ciebie umowy.