Poradnik

Liderzy w każdej branży swoją przewagę budują w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Aby wesprzeć proces podejmowania decyzji biznesowych, nasi eksperci przygotowali zestaw branżowych instrukcji w formie przewodników finansowych.

Faktoring z regresem czy bez?

Faktoring – z regresem czy bez?

Czym się różni faktoring z regresem od tego bez regresu? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne? Poznaj zalety i wady obu rodzajów faktoringu.

Czytaj więcej
Płynność finansowa firmy

Płynność finansowa firmy bez tajemnic

Płynność finansowa to pojęcie, które powinien znać każdy przedsiębiorca. Poznaj kryteria, które pozwalają ją określić i dowiedz się, co robić, gdy firma boryka się z problemami finansowymi.

Czytaj więcej
Co to są należności

Należności – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Kompendium wiedzy o należnościach – dowiedz się, czym są należności i jakie są ich rodzaje. Sprawdź także, jak je odzyskać i kiedy mogą się przedawnić.

Czytaj więcej
Forfaiting a faktoring - różnice

Forfaiting – co to jest i czym się różni od faktoringu

Forfaiting to podobnie, jak faktoring usługa finansowania firm. Dowiedz się, czym różnią się od siebie różnią i kiedy postawić na forfaiting, a kiedy na faktoring.

Czytaj więcej
Faktoring bankowy a pozabankowy

Faktoring bankowy a pozabankowy

Poznaj różnicę między faktoringiem bankowym a pozabankowym. Dowiedz się, jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze dla Twojej firmy i czym się kierować przy wyborze faktoringu.

Czytaj więcej
Jakie są terminy wystawiania faktur

Terminy wystawiania faktur

Wystawiasz faktury swoim klientom albo czekasz, aż ktoś wystawi fakturę Tobie? Dowiedz się, jakie według prawa obowiązują w Polsce terminy wystawiania faktur.

Czytaj więcej
1 2 3 4