Pragmatyczne wsparcie dla Twojego biznesu.Liderzy w każdej branży swoją przewagę budują w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Aby wesprzeć proces podejmowania decyzji biznesowych, nasi eksperci przygotowali zestaw branżowych instrukcji w formie przewodników finansowych. Zapraszamy do lektury!

Strategia podatkowa: co to jest i kogo dotyczy?

Strategia podatkowa – czym jest i kto musi o niej pamiętać?

Jeżeli przedsiębiorstwo osiąga obroty powyżej 50 mln EUR rocznie lub jest częścią podatkowej grupy kapitałowej, dotyczy go obowiązek informowania o realizacji strategii podatkowej. Sprawdź, jak dopełnić formalności!

Czytaj więcej
Jak korzystać z telematyki w branży transportowej?

Telematyka w transporcie – co to jest i jak z niej korzystać?

Telematyka stała się w ostatnich latach nieodłącznym elementem pracy każdego przedsiębiorstwa transportowego. Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać jej funkcjonalność w codziennej pracy!

Czytaj więcej
czy data sprzedaży i data wystawienia faktury muszą być takie same?

Data sprzedaży a data wystawienia faktury – co musisz wiedzieć?

Wystawiając fakturę pamiętaj o tym, by uczynić to przed upływem wskazanego w ustawie terminu. Sprawdź, do kiedy musisz wystawić fakturę VAT!

Czytaj więcej
faktura VAT marża - kiedy może być opłacalna?

Faktura VAT marża – kiedy może być opłacalna?

Faktura VAT marża to sposób, by zaoszczędzić przy sprzedaży towarów używanych, ale nie tylko. Sprawdź, jakie są warunki i w jakich okolicznościach możesz wystawić taką fakturę!

Czytaj więcej
Rynek faktoringu w Polsce

Rynek faktoringu w Polsce

Faktoring to usługa, która zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców. Zobacz analizę danych GUS z lat 2015-2021 i poznaj aktualną sytuację faktoringu na polskim rynku.

Czytaj więcej
Podatek VAT - czy warto być jego płatnikiem?

Czy warto być VATowcem?

Zakładasz firmę i nie wiesz, czy warto być VATowcem? Sprawdź, w jakich sytuacjach odprowadzanie podatku VAT może być opłacalne dla Twojej firmy!

Czytaj więcej
1 2 3 26