Poradnik

Liderzy w każdej branży swoją przewagę budują w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Aby wesprzeć proces podejmowania decyzji biznesowych, nasi eksperci przygotowali zestaw branżowych instrukcji w formie przewodników finansowych.

Co to jest skonto i jak je prawidłowo zaksięgować?

Skonto. Co to jest i jak je księgować?

Skonto to rabat oferowany kontrahentom za wcześniejsze spłacenie zobowiązań. Dowiedz się więcej – jakie korzyści daje skonto i w jaki sposób je księgować.

Czytaj więcej
Wewnętrzne i zewnętrzne źródła / instrumenty finansowania przedsiębiorstw

Źródła finansowania przedsiębiorstw

Kredyty bankowe, pożyczki, wpływy ze sprzedaży aktywów i wkład własny to źródła finansowania przedsiębiorstw znane chyba wszystkim. Poznaj inne, mniej popularne z nich.

Czytaj więcej
Ocena kondycji finansowej firmy - wskaźniki niezbędne do analizy

Ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa

Kondycja finansowa firmy oceniania jest przede wszystkim przy ubieganiu się o kredyt lub innego rodzaju finansowanie. Sprawdź kiedy jeszcze jest weryfikowana i poznaj jej najważniejsze wskaźniki!

Czytaj więcej
Umowa na faktoring - jak powinna wyglądać

Umowa faktoringowa – jak powinna wyglądać

Skorzystanie z usługi faktoringu wymaga sporządzenia odpowiedniego dokumentu. Sprawdź, jakie punkty powinny się w nim znaleźć i na co zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy.

Czytaj więcej
Faktoring a kredyt obrotowy - czym się różnią i co wybrać?

Faktoring a kredyt – poznaj różnice

Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszą metodą finansowania firm są kredyty. Coraz większą popularność zyskuje jednak faktoring. Poznaj różnice między tymi usługami i wybierz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy.

Czytaj więcej
Co to jest BIK przedsiębiorcy i jak go sprawdzić

BIK przedsiębiorcy – co to jest i jak go sprawdzić?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to przedsiębiorstwo, które zbiera informacje na temat zdolności kredytowych osób indywidualnych oraz firm. Dowiedz się więcej o BIK Przedsiębiorcy.

Czytaj więcej
1 2 3 6