Poradnik

Liderzy w każdej branży swoją przewagę budują w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Aby wesprzeć proces podejmowania decyzji biznesowych, nasi eksperci przygotowali zestaw branżowych instrukcji w formie przewodników finansowych.

Różnice między zadatkiem a zaliczką

Zaliczka a zadatek – różnice. Co jest zwrotne, a co przepada?

Zadatek i zaliczka to forma zabezpieczenia wybierana przez wielu przedsiębiorców z różnych branż. Poznaj różnice oraz dowiedz się, w jakich sytuacjach przepada zaliczka, a w jakich zadatek.

Czytaj więcej
Klasyfikacja i kody PKD co to jest i czemu służy?

Klasyfikacja PKD – co to jest?

Polska Klasyfikacja Działalności to obowiązujący w polskim prawie system podziału przedsiębiorstw ze względu na rodzaje wykonywanej działalności gospodarczej. Dowiedz się o nim więcej!

Czytaj więcej
Co to jest skonto i jak je prawidłowo zaksięgować?

Skonto. Co to jest i jak je księgować?

Skonto to rabat oferowany kontrahentom za wcześniejsze spłacenie zobowiązań. Dowiedz się więcej – jakie korzyści daje skonto i w jaki sposób je księgować.

Czytaj więcej
Wewnętrzne i zewnętrzne źródła / instrumenty finansowania przedsiębiorstw

Źródła finansowania przedsiębiorstw

Kredyty bankowe, pożyczki, wpływy ze sprzedaży aktywów i wkład własny to źródła finansowania przedsiębiorstw znane chyba wszystkim. Poznaj inne, mniej popularne z nich.

Czytaj więcej
Ocena kondycji finansowej firmy - wskaźniki niezbędne do analizy

Ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa

Kondycja finansowa firmy oceniania jest przede wszystkim przy ubieganiu się o kredyt lub innego rodzaju finansowanie. Sprawdź kiedy jeszcze jest weryfikowana i poznaj jej najważniejsze wskaźniki!

Czytaj więcej
Umowa na faktoring - jak powinna wyglądać

Umowa faktoringowa – jak powinna wyglądać

Skorzystanie z usługi faktoringu wymaga sporządzenia odpowiedniego dokumentu. Sprawdź, jakie punkty powinny się w nim znaleźć i na co zwrócić szczególną uwagę przed podpisaniem umowy.

Czytaj więcej
1 2 3 7