Faktor i faktorant – strony umowy faktoringu

Z faktoringiem – podobnie jak z innymi usługami finansowymi – wiąże się wiele definicji, których poznanie jest kluczem do zrozumienia podstawowych zagadnień i wykorzystania wszystkich możliwości, jakie oferuje. Zanim postanowimy zgłębić tajniki tej formy finansowania, dobrze jest poznać przynajmniej dwa pierwsze pojęcia, określające strony umowy faktoringu. Są to: faktor i faktorant. Podmiotem, który pojawia się w transakcji faktoringu, ale nie jest stroną umowy, któremu mimo to warto się przyjrzeć, jest także odbiorca.
Spis treści:




Faktoring do 15 000 000 zł

O tym warto wiedzieć:


  • Definicja i rodzaje faktoringu. Wady i zalety usługi faktoringu.

    Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?


    Faktoring to usługa, która może pomóc poprawić płynność finansową Twojej firmy. Poznaj rodzaje faktoringu oraz dowiedz się, jakie wady i zalety posiada tego typu rozwiązanie.
    Więcej: Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?
  • Rynek faktoringu w Polsce

    Rynek faktoringu w Polsce


    Faktoring to usługa, która zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców. Zobacz analizę danych GUS z lat 2016-2019. Sprawdź także, jak PragmaGO radzi sobie w czasie pandemii koronawirusa.
    Więcej: Rynek faktoringu w Polsce
  • Faktoring z regresem i bez regresu (pełny i niepełny) - różnice i definicje

    Faktoring – z regresem czy bez?


    Czym się różni faktoring z regresem od tego bez regresu? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne? Poznaj zalety i wady obu rodzajów faktoringu.
    Więcej: Faktoring – z regresem czy bez?

Poznaj naszą bazę biznesowej wiedzy