Faktor i faktorant – strony umowy faktoringu

Z faktoringiem – podobnie jak z innymi usługami finansowymi – wiąże się wiele definicji, których poznanie jest kluczem do zrozumienia podstawowych zagadnień i wykorzystania wszystkich możliwości, jakie oferuje. Zanim postanowimy zgłębić tajniki tej formy finansowania, dobrze jest poznać przynajmniej dwa pierwsze pojęcia, określające strony umowy faktoringu. Są to: faktor i faktorant. Podmiotem, który pojawia się w transakcji faktoringu, ale nie jest stroną umowy, któremu mimo to warto się przyjrzeć, jest także odbiorca.
Spis treści:
Faktoring do 15 000 000 zł

O tym warto wiedzieć:


 • Definicja i rodzaje faktoringu. Wady i zalety usługi faktoringu.

  Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?


  Faktoring to usługa, która może pomóc poprawić płynność finansową Twojej firmy. Poznaj rodzaje faktoringu oraz dowiedz się, jakie wady i zalety posiada tego typu rozwiązanie.
  Więcej: Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?
 • Rynek faktoringu w Polsce

  Rynek faktoringu w Polsce


  Faktoring to usługa, która zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców. Zobacz analizę danych GUS z lat 2016-2019. Sprawdź także, jak PragmaGO radzi sobie w czasie pandemii koronawirusa.
  Więcej: Rynek faktoringu w Polsce
 • Faktoring z regresem i bez regresu (pełny i niepełny) - różnice i definicje

  Faktoring – z regresem czy bez?


  Czym się różni faktoring z regresem od tego bez regresu? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne? Poznaj zalety i wady obu rodzajów faktoringu.
  Więcej: Faktoring – z regresem czy bez?

Poznaj naszą bazę biznesowej wiedzy