Ubezpieczenie należności faktoringowych

Przedsiębiorcy inwestujący wiele środków i sił w pozyskiwanie klientów (zwłaszcza na początku działalności) często nie mogą sobie pozwolić na stawianie warunków kontrahentom, przez co zgadzają się na przykład na wystawianie faktur z długimi terminami płatności. Generuje to problemy z utrzymaniem płynności finansowej, co w przypadku firm z krótkim stażem i nieukształtowaną jeszcze bazą klientów może skutkować koniecznością zamknięcia działalności. Na szczęście na rynku usług finansowych dostępne są różne sposoby, które pozwalają na uporanie się z podobnymi problemami. Jednym z nich jest faktoring z ubezpieczeniem. Jak wykorzystać możliwości faktoringu? Czy ubezpieczenie należności faktoringowych jest możliwe?
Spis treści:

Czym jest i jak działa faktoring?


Masz sprawdzonych klientów? Wybierz faktoring niepełny


Co zrobić, gdy mamy obawy, że kontrahent handlowy może być niewypłacalny?


Faktoring pełny (bez regresu)


Ważne!

Ubezpieczenie należności


Ważne!

Ubezpieczenie transakcji to dobry wybór, jeżeli płynność finansowa firmy nie jest zagrożona, ale mamy obawy co do terminowej spłaty należności przez kontrahenta. Musimy także pamiętać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci środków z ubezpieczenia automatycznie po upływie terminu płatności – do obowiązków podmiotu ubezpieczonego należy podjęcie prób odzyskania środków od dłużnika.

O tym warto wiedzieć:


Zapisz się na Przegląd PRAGMAtyczny!

FINANSE | PODATKI | PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Nie chcesz przegapić najważniejszych wiadomości ze świata finansów, podatków i przedsiębiorczości? Wypełnij formularz obok i dołącz do czytelników Przeglądu PRAGMAtycznego. Wiadomość od nas otrzymasz tylko raz w miesiącu – nie obawiaj się spamu z naszej strony.