Ubezpieczenie należności faktoringowych

Przedsiębiorcy inwestujący wiele środków i sił w pozyskiwanie klientów (zwłaszcza na początku działalności) często nie mogą sobie pozwolić na stawianie warunków kontrahentom, przez co zgadzają się na przykład na wystawianie faktur z długimi terminami płatności. Generuje to problemy z utrzymaniem płynności finansowej, co w przypadku firm z krótkim stażem i nieukształtowaną jeszcze bazą klientów może skutkować koniecznością zamknięcia działalności. Na szczęście na rynku usług finansowych dostępne są różne sposoby, które pozwalają na uporanie się z podobnymi problemami. Jednym z nich jest faktoring z ubezpieczeniem. Jak wykorzystać możliwości faktoringu? Czy ubezpieczenie należności faktoringowych jest możliwe?
Spis treści:

Czym jest i jak działa faktoring?


Masz sprawdzonych klientów? Wybierz faktoring niepełny


Co zrobić, gdy mamy obawy, że kontrahent handlowy może być niewypłacalny?


Faktoring pełny (bez regresu)


Ważne!

Faktoring do 15 000 000 zł

Ubezpieczenie należności


Ważne!

Ubezpieczenie transakcji to dobry wybór, jeżeli płynność finansowa firmy nie jest zagrożona, ale mamy obawy co do terminowej spłaty należności przez kontrahenta. Musimy także pamiętać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci środków z ubezpieczenia automatycznie po upływie terminu płatności – do obowiązków podmiotu ubezpieczonego należy podjęcie prób odzyskania środków od dłużnika.

O tym warto wiedzieć:


  • Definicja i rodzaje faktoringu. Wady i zalety usługi faktoringu.

    Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?


    Faktoring to usługa, która może pomóc poprawić płynność finansową Twojej firmy. Poznaj rodzaje faktoringu oraz dowiedz się, jakie wady i zalety posiada tego typu rozwiązanie.
    Więcej: Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?
  • Rynek faktoringu w Polsce

    Rynek faktoringu w Polsce


    Faktoring to usługa, która zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców. Zobacz analizę danych GUS z lat 2016-2019. Sprawdź także, jak PragmaGO radzi sobie w czasie pandemii koronawirusa.
    Więcej: Rynek faktoringu w Polsce
  • Faktoring z regresem i bez regresu (pełny i niepełny) - różnice i definicje

    Faktoring – z regresem czy bez?


    Czym się różni faktoring z regresem od tego bez regresu? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne? Poznaj zalety i wady obu rodzajów faktoringu.
    Więcej: Faktoring – z regresem czy bez?

Poznaj naszą bazę biznesowej wiedzy