Drodzy Klienci, w najbliższy piątek 14.06.2024 r. jesteśmy dostępni w godzinach 8:00 – 13:00.

Search
< All questions

Jak złożyć wniosek o faktoring?

KROK 1: wprowadź NIP oraz dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko) swojej firmy.

KROK 2: podaj wysokość limitu.

W tym miejscu możesz zapoznać się z szacowanym miesięcznym kosztem usługi faktoringu. Pamiętaj, że kwota ta jest jedynie wstępną kalkulacją. Finalny koszt obliczany jest indywidualnie i zostanie Ci przedstawiony przed podpisaniem umowy.

KROK 3: wskaż, czy korzystasz z faktoringu w innej firmie (jeżeli tak, to w jakiej), a następnie poinformuj nas o tym, czy zapotrzebowanie Twojej firmy na finansowanie jest podobne w każdym miesiącu.

W tym miejscu podaj także numery NIP swoich kontrahentów oraz limity, jakie chcesz przeznaczyć na finansowanie faktur wystawionych na każdego z nich.

KROK 4: wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz weryfikację informacji na temat Twojej firmy w BIK i BIG.

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarzą, podaj swoje dane:

KROK 5: zweryfikuj numer firmowego rachunku bankowego. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Jeżeli wybierzesz szybką weryfikację wystarczy, że skorzystasz z aplikacji Kontomatik, by zalogować się na swoje firmowe konto bankowe. W przypadku standardowej weryfikacji poprosimy Cię o wykonanie zwrotnego przelewu na kwotę 1 PLN. Przelew musi być wykonany z Twojego firmowego rachunku bankowego.

Zwróć szczególną uwagę na wybór prawidłowego rachunku, ponieważ to właśnie na ten numer będziemy przelewać środki z faktur.

Jeżeli weryfikacja numeru rachunku bankowego przebiegnie pomyślnie, zostaniesz przekierowany ze strony banku na naszą stronę internetową. Zobaczysz komunikat z informacją, iż wniosek do nas dotarł i został przekazany do rozpatrzenia.

Dlaczego muszę potwierdzać numer rachunku bankowego?