Kup teraz zapłać później nie tylko dla klientów indywidualnych

Rozwiązania finansowe dla firm
Dodane: 13 października 2021

Mechanizm odroczonej płatności to atrakcyjne rozwiązanie dla klientów, którzy nie mają aktualnie dostępu do środków, by zapłacić za potrzebne zakupy. Zasada działania odroczonej płatności jest bardzo prosta i właściwie sprowadza się do zdania: kup teraz, zapłać później.

Sklepy oferują zwykle 30-dniowe odroczenie płatności bez opłat dla klientów indywidualnych, ale od jakiegoś czasu na rynku pojawia się coraz więcej ofert tego typu, które pozwalają na płatność po 30 dniach nawet przedsiębiorcom.

 

 

Sklepy z opcją “zapłać później”

Zarówno mechanizm odroczonej płatności, jak i raty nie są tak łatwo dostępne dla przedsiębiorców, jak dla klientów indywidualnych. To jeden z powodów, dla których szczególnie cenne (i konkurencyjne) są sklepy umożliwiające skorzystanie z tych opcji klientom firmowym.

Wiedząc, że zaoferowanie klientom rozbicia płatności na niskooprocentowane raty lub opcja odroczenia płatności na 30 dni to rozwiązania zwiększające atrakcyjność sklepów, zaproponowaliśmy niektórym z nich nawiązanie współpracy.

Połączenie znanych i chętnie odwiedzanych sklepów internetowych z rozwiązaniami finansowymi dostarczanymi przez PragmaGO zaowocowało wdrożeniem nowych, wygodnych form płatności, które klienci mogą wybrać z poziomu koszyka lub po kliknięciu w odpowiedni przycisk. Co to oznacza dla sprzedających? Jest to dla nich bardzo korzystne, ponieważ usługa odroczonej płatności gwarantuje sklepowi otrzymanie pieniędzy natychmiast.

 

Gdzie możesz skorzystać z odroczonej płatności lub rat dla biznesu?

Lista sklepów oferujących swoim klientom usługę odroczonej płatności lub raty dla firm wydłuża się z miesiąca na miesiąc.

To tylko kilka sklepów, w których przedsiębiorcy mogą znaleźć opcję odroczonej płatności lub zakupów na raty z PragmaGO. Do grona naszych partnerów dołącza coraz to większa liczba e-sklepów.

 

Szukasz odroczonej płatności, a sklep jej nie oferuje?

Niestety nie wszystkie towary, które mogą się przydać Twojej firmie, znajdziesz w sklepach, które oferują opcję „zapłać później”, a mimo że popularność odroczonej płatności rośnie, wciąż zdecydowana większość sklepów póki co jej nie oferuje. Co zrobić w takiej sytuacji?
Poznaj finansowanie zakupów w PragmaGO!

Jak to działa?

Jeżeli chcesz skorzystać z finansowania zakupów firmowych bezpośrednio w PragmaGO, wystarczy że złożysz zamówienie w sklepie internetowym, a następnie zgłosisz je poprzez wniosek online na naszej stronie internetowej.

Następnie my odsyłamy Ci informację o warunkach umowy, a Ty akceptujesz je wysyłając wiadomość SMS.

Gdy tylko Twoja akceptacja do nas dotrze, płacimy sklepowi za Twoje zamówienie przelewem ekspresowym. Dzięki temu Twoje zamówienie zostanie zrealizowane od razu!

Od razu otrzymujesz zamówione towary i możesz z nich korzystać, by dalej bez przeszkód wykonywać zlecenia dla swoich klientów. Za zamówienie zapłacisz najwcześniej po upływie 30 dni lub rozłożysz sobie płatność na wygodne raty.


 

A może prowadzisz sklep internetowy?

Zrób zakupy, zapłać później! To dobre hasło, które na pewno przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Jeżeli prowadzisz własny sklep internetowy i chcesz wyróżniać się na tle konkurencji wyjątkową ofertą, rozważ wprowadzenie usługi odroczonej płatności oraz rat w swoim sklepie!

Co zyskasz na współpracy z PragmaGO?

Klienci chętniej skorzystają z oferty Twojego sklepu, ponieważ zaoferujesz im więcej niż konkurencja. Nawet, jeśli sprzedajecie te same produkty w podobnych cenach, większa elastyczność w płatności jest atrakcyjna – szczególnie dla firm.

Wizja zapłaty za 30 dni lub rozłożenia płatności na raty sięgające nawet 36 miesięcy sprawi, że klienci chętniej robią większe zakupy właśnie w Twoim sklepie. Co więcej, Ty nic nie ryzykujesz – środki za zakupy trafią na Twoje konto od razu, a ryzyko niewypłacalności kontrahenta przejmuje w całości PragmaGO!

Odroczona płatność z PragmaGO to nie kredyt kupiecki – w tym wariancie nie angażujesz własnych środków finansowych, a niewielkie koszty ponoszą klienci Twojego sklepu.

Co zyskają klienci?

Przede wszystkim będą mogli sfinansować zakupy konieczne do dalszego prowadzenia biznesu, a pozostałe dostępne środki przeznaczyć na opłaty, których nie mogą przekładać (raty kredytów, opłaty za wynajem biura, wynagrodzenia dla pracowników).

Ponadto odroczona płatność po 30 dniach to świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na zwiększenie obrotów swojej firmy lub poprawę płynności finansowej – często jest tak, że brak natychmiastowego dostępu do środków nie jest wynikiem złej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, a jedynie zatorów płatniczych wynikających z opóźnień w płatnościach kontrahentów.

Oferta “Kup teraz, zapłać później” pomoże Twoim klientom skorzystać z wyjątkowych, limitowanych czasowo promocji – mogą zakupić towar w niższej cenie teraz, a stosowną kwotę zapłacą dopiero po miesiącu lub w ratach.

Usługi odroczonej płatności i raty dla biznesu zostały stworzone, aby pokryć potrzeby jednocześnie klientów i sprzedawców – w tym układzie zyskują wszyscy. Już dziś postaraj się o większą atrakcyjność swojej oferty – sprawdź ofertę PragmaGO dla Partnerów i zaoferuj swoim klientom płatność po 30 dniach.

 
 
Czytaj także:
Zwrot towaru zakupionego na firmę przez internet
Zakup na raty a faktura na firmę i rozliczenie VAT
Kredyt kupiecki – czym jest i jak działa?

Zobacz naszą ofertę

Zobacz pozostałe porady

Faktoring z regresem i bez regresu (pełny i niepełny) - różnice i definicje

Faktoring – z regresem czy bez?

Czym się różni faktoring z regresem od tego bez regresu? Które rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne? Poznaj zalety i wady obu rodzajów faktoringu.

Czytaj więcej
Definicja i rodzaje faktoringu. Wady i zalety usługi faktoringu.

Faktoring – co to jest i jakie są jego rodzaje?

Faktoring to usługa, która może pomóc poprawić płynność finansową Twojej firmy. Poznaj rodzaje faktoringu oraz dowiedz się, jakie wady i zalety posiada tego typu rozwiązanie.

Czytaj więcej
Czym jest kompensata faktury

Kompensata faktury – co oznacza i kiedy jest możliwa?

Kompensata jest to sposób na rozliczenie wzajemnych transakcji kontrahentów, zarówno zobowiązań jak i należności w formie bezgotówkowej.

Czytaj więcej