Kwalifikowany podpis elektroniczny – jak go uzyskać?

Rozwój biznesu
Dodane: 07 września 2022

Czasy, w których składaliśmy podpis własnoręczny pod wszystkimi dokumentami, bezpowrotnie minęły. W 2022 roku zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy coraz częściej wykorzystują cyfrowe rozwiązania, jednak podpisywanie dokumentów profilem zaufanym nie zawsze spełnia wszystkie nasze potrzeby.

Zawieranie umów handlowych przez internet czy podpisywanie aneksów online to tylko część funkcjonalności dostępnych jedynie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Osoby i firmy, które na co dzień funkcjonują w internecie i tam też zwykle załatwiają swoje sprawy – czy to biznesowe, czy prywatne, coraz częściej korzystają z podpisu elektronicznego, mimo że – w odróżnieniu od Profilu Zaufanego – za kwalifikowany podpis elektroniczny trzeba zapłacić.

Z naszego poradnika dowiesz się:

Zobacz naszą ofertę

Zobacz pozostałe porady

Przychód i dochód - definicje i różnice

Przychód a dochód – poznaj definicje i różnice

Przychód i dochód to pojęcia, które powinien znać każdy z nas, niezależnie od tego, czy prowadzi własną firmę. Dowiedz się o nich więcej!

Czytaj więcej
Czym jest kompensata faktury

Kompensata faktury – co oznacza i kiedy jest możliwa?

Kompensata jest to sposób na rozliczenie wzajemnych transakcji kontrahentów, zarówno zobowiązań jak i należności w formie bezgotówkowej.

Czytaj więcej
gdzie i jak sprawdzić czy dług jest przedawniony

Przedawnienie długu – gdzie i jak je sprawdzić?

Przedawnienie ma miejsce, gdy dłużnik nie ma już prawnego obowiązku, by spłacić zadłużenie. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej