FAKTORING Z WINDYKACJĄ

Faktoring z myślą o kliencie, windykacja z myślą o bezpieczeństwie!

Masz stałych odbiorców i potrzebujesz ciągłego dostępu do gotówki? Dodatkowo chcesz się zabezpieczyć przed niewypłacalnymi klientami?

Wypełnij wniosek online i weź faktoring online z limitem nawet do 1 mln zł z dodatkową usługą windykacji!

Potrzebujesz stałego finansowania? Sprawdź koszty limitu

Limit do
Wysokość limitu, o którą chcesz się ubiegać
600 000
PLN

Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC. Całkowity koszt został wyliczony dla przedsiębiorcy, który rozlicza podatek liniowy (19%) oraz VAT. Dla faktur o nominale pow. 250 tys. zł lub 75 tys. EUR przygotowujemy specjalną ofertę cenową.

Wysokość prowizji
Miesięczna kwota, jaką zapłacisz za usługę faktoringu online
6000 PLN
Netto miesięcznie
Weź faktoring online

Poznaj korzyści

które możesz zyskać dzięki faktoringowi z windykacją!

Dostęp do środków
ze stałą opłatą miesięczną
Łatwa kalkulacja
kosztów
Weryfikacja Twoich odbiorców
Przejęcie ryzyka w Twoim biznesie
Limity
do 1 mln zł

Proste kroki

Sprawdź, jak PragmaGO® pomogła Agacie!

 1. 1
  Krok 1

  Działalność Agaty opiera się na powtarzalnych zleceniach. Specyfika branży, w której działa sprawia, że niemal wszystkie faktury, jakie wystawia mają długie terminy płatności.

 2. 2
  Krok 2

  Agata usłyszała o usłudze faktoringu online w PragmaGO®. Postanowiła jednak dodatkowo zabezpieczyć się przed niewypłacalnymi klientami i wykupiła także usługę windykacji!

 3. 3
  Krok 3

  Teraz Agata może nie tylko cieszyć się szybszą gotówką za swoje faktury, ale także może być spokojna, że w razie kłopotów któregoś z klientów PragmaGO® odzyska jej pieniądze!

Potrzebujesz Rady?

Czym jest faktoring z windykacją?

Faktoring i windykacja to dwa zupełnie różne instrumenty. Łączy je jedno: przedsiębiorcy korzystają z nich kiedy potrzebują gotówki. Windykacja to odzyskiwanie należności po terminie płatności. Faktoring polega na finansowaniu należności niewymagalnych, przed terminem płatności.

Rzeczywiście, Faktor monitoruje terminowy spływ płatności, a w razie opóźnień przypomina odbiorcom klienta faktoringowego o konieczności dokonania zapłaty. Jest to tzw. miękka windykacja, która znacząco poprawia dyscyplinę płatniczą odbiorców faktoringowych. Klient z instytucją finansującą może ustalić, w jakim czasie od upływu terminu płatności wysyłany jest do jego klientów pierwszy monit.

Windykacja, prowadzona przez profesjonalną firmę z branży obrotu wierzytelnościami, z zachowaniem najwyższych standardów i etyki windykacji w segmencie B2B, nie wpływa negatywnie na relacje między partnerami biznesowymi.

Wysoki standard windykacji należności finansowanych i ubezpieczonych w ramach faktoringu gwarantuje, chociażby fakt, że egzekwowaniem tych należności zajmuje się zwykle profesjonalna, wyspecjalizowana w windykacji B2B firma akredytowana przez ubezpieczyciela.

Windykacja powinna być naturalną konsekwencją opóźnień w płatnościach. Decyzję o jej podjęciu powinien podjąć każdy przedsiębiorca, który ma problem z odzyskaniem należnych pieniędzy. Obawa o to, że inicjatorem egzekwowania należności będzie faktor, nie powinna spędzać snu z powiek przedsiębiorcom, tym bardziej że dzięki faktoringowi mogą wydłużać znacząco swoim klientom terminy płatności.