Wybierz faktoring online

i otrzymaj zaliczkę natychmiast

Nie musisz czekać na cesję – zaliczkę wypłacimy zaraz po podpisaniu umowy. Faktoring online w PragmaGO to:

stały dostęp do gotówki
do 150 000 PLN bez weksla
100% zaliczki przelewem ekspresowym
ubezpieczenie odbiorców gratis

Jak działa faktoring?


Standardowa kwota limitu faktoringowego wynosi od 50 000 do 15 000 000 PLN (lub od 11 000 do 3 330 000 EUR). Potrzebujesz wyższego limitu? Złóż wniosek na maksymalną kwotę, a gdy nasz doradca się z Tobą skontaktuje, poinformuj go o swoim zapotrzebowaniu.

Wypełnij wniosek – zajmie Ci to kilka minut.

Złożenie formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje Cię do skorzystania z usługi – na jego podstawie przygotujemy indywidualną ofertę.

Na ostatnim etapie wniosku poprosimy Cię o weryfikację firmowego numeru rachunku bankowego za pośrednictwem aplikacji Kontomatik lub za pomocą zwrotnego przelewu weryfikacyjnego (na kwotę 1 PLN).

Gdy tylko wyślesz wniosek, Twój doradca klienta skontaktuje się z Tobą i zapewni Ci wsparcie w czasie trwania całego procesu.

Następnie przeanalizujemy informacje zawarte w Twoim wniosku i zaproponujemy warunki współpracy, które będą najbardziej korzystne.

W ciągu 1–2 dni otrzymasz decyzję o przyznaniu limitu faktoringowego i umowę do akceptacji.

Umowy faktoringowe nie wymagają podpisu na wersji papierowej – wystarczy podpis elektroniczny, który złożysz np. korzystając z platformy Autenti.

Jeżeli wolisz podpisać tradycyjną umowę, zorganizujemy usługę kuriera, który przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres.

Gwarantujemy wypłatę pierwszej transzy przed tym, jak odbiorca wyrazi zgodę na cesję. Wystarczy, że podpiszesz umowę, by środki od razu trafiły na Twoje konto.

Kalkulator


Limit do
100 000
PLN

Twój miesięczny koszt netto

To jest przykładowa kalkulacja wyliczona dla przedsiębiorcy, który rozlicza podatek liniowy (19%) oraz VAT.  Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC. Dla faktur o nominale pow. 250 tys. zł lub 75 tys. EUR przygotowujemy specjalną ofertę cenową.
6000 PLN
Jaki sposób rozliczeń będzie dla mnie korzystny – abonamentowy czy stawkowy? 
Jak wybrać optymalną wysokość limitu?
Czy w trakcie umowy mogę zmienić wysokość limitu?
Czy wydatki związane z faktoringiem mogę wrzucić w koszty firmowe?

Przedstawiona kalkulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 KC. Całkowity koszt został wyliczony dla przedsiębiorcy, który rozlicza podatek liniowy (19%) oraz VAT. Dla faktur o nominale pow. 250 tys. zł lub 75 tys. EUR przygotowujemy specjalną ofertę cenową.

Sprawdź inne możliwości finansowania


Finansowanie pojedynczych faktur

Błyskawicznie odzyskaj pieniądze za wystawioną fakturę.

Finansowanie podatków i ZUS

Opłać podatki i ZUS bez ryzyka przekroczenia terminu.

Finansowanie zakupów

Zrób dowolne zakupy firmowe i zapłać za nie w ratach.

Czym wyróżnia się nasza oferta faktoringu?


Ekspresowe finansowanie wtedy, kiedy potrzebujesz
Gwarantowana zaliczka na start
Indywidualne wsparcie doradcy klienta
Darmowe ubezpieczenie
Bezpłatne ubezpieczenie transakcji
Monitoring należności faktoringowych
Aktywny monitoring należności

Jak oceniają nas klienci?


Szafron Szendzielorz Projekt sp. z o.o.

Nawiązałam współpracę z firmą PragmaGO na początku drugiego kwartału 2022 roku. Od tego czasu PragmaGO obsługuje moją firmę w zakresie finansowania faktur części naszych klientów. Rozpoczęcie współpracy z PragmaGO było jedną z najlepszych decyzji jaką podjęłam. PragmaGO działa z nieprawdopodobną szybkością – zarówno nawiązanie współpracy, jak i codzienna współpraca – wszystkie sprawy załatwiane są od ręki. Elektroniczny system rozliczeń działa perfekcyjnie. Przelewy realizowane są w ciągu godziny od przekazania faktury do finansowania. PragmaGO rozwiązuje co najmniej połowę moich problemów. Nie ma lepszego rozwiązania dla firm.

PPHU „PLASTYKON”

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z PragmaGO. Mogę wystawiać faktury terminowe i nie czekać na zapłatę. Pieniądze dostaję na konto szybko, po spełnieniu kilku prostych formalności. Wszystko jest załatwiane przy pomocy aplikacji. Polecam PragmaGO.

Zobacz, kim jesteśmy i jak wspieramy przedsiębiorców


Poznaj naszą historię, misję i wizję.

PragmaGO


0 lat

doświadczenia

0 mld zł

udzielonego finansowania
w 2023 roku

0 tys.

sfinansowanych faktur
w 2023 roku

0

klientów
w 2023 roku


Na czym polega gwarantowana zaliczka?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, skróciliśmy maksymalnie czas oczekiwania na wypłatę środków. Każdy przedsiębiorca, który po raz pierwszy korzysta z naszego faktoringu, otrzyma od nas zaliczkę od razu po podpisaniu umowy – jeszcze przed potwierdzeniem cesji.

Wystarczy wykazać współpracę ze zgłoszonymi odbiorcami oraz brak zajęć komorniczych i egzekucyjnych.

Zaliczka nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Czy moi kontrahenci (odbiorcy) muszą wyrazić zgodę na faktoring?

Tak, faktoring jest formą finansowania opartą o cesję wierzytelności. Twoi odbiorcy otrzymają zawiadomienie o cesji z prośbą o jej podpisanie i odesłanie do nas.

Poza numerem konta, na który będą dokonywali płatności (zamiast na Twoje, środki będą przelewać na nasze konto), nic więcej w ich przypadku się nie zmienia. Terminy płatności faktur również pozostają takie same. Twoi odbiorcy nie ponoszą także żadnych dodatkowych kosztów.

Wiele firm jest zaznajomionych z usługą faktoringu, dlatego zazwyczaj nie ma problemu z podpisaniem cesji wierzytelności.

Czy w trakcie wnioskowania zostanie zweryfikowana moja zdolność kredytowa?

Potrzebujemy Twojej zgody na sprawdzenie w BIK i BIG, by móc przeprocesować Twój wniosek.

W przypadku faktoringu online skupiamy się jednak głównie na weryfikacji Twoich kontrahentów – to dzięki temu z finansowania mogą korzystać również start-upy. Jeżeli więc współpracujesz z wiarygodnymi podmiotami, nie powinieneś mieć żadnych problemów z uzyskaniem finansowania.

Jak podpisać umowę kwalifikowanym podpisem elektronicznym?

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

Metoda 1: Podpisanie umowy kwalifikowanym podpisem elektronicznym, który już posiadasz.

Jeżeli posiadasz kwalifikowany podpis elektroniczny, otrzymasz od nas wiadomość e-mail z przygotowaną umową faktoringu i prośbą o jej podpisanie. Wystarczy, że odeślesz ją na nasz adres e-mail.

Metoda 2: Podpisanie umowy jednorazowym kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

W otrzymanej od Autenti wiadomości e-mail kliknij „Zobacz dokument”, a następnie zapoznaj się z jego treścią. W kolejnym kroku wybierz opcję podpisu za pomocą mSzafir by KIR S.A. (certyfikat jednorazowy). Następnie zaznacz oświadczenie, wybierz metodę weryfikacji tożsamości i potwierdź swoje dane. Ostatnim krokiem jest autoryzacja i podpisanie dokumentu.

Jakie faktury można zgłaszać do finansowania w ramach tej usługi?

Finansujemy faktury niewymagalne, czyli takie, których termin płatności jeszcze nie minął (fakturę należy zgłosić minimum 8 dni przed datą wymagalności).

Nasz faktoring online to także możliwość finansowania odbiorców zagranicznych z krajów UE. W tym przypadku wymagamy jednak przesłania polisy ubezpieczeniowej lub skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia u nas.

Na czym polega proces faktoringu?

Proces ten jest niezwykle prosty. Biorą w nim udział trzy podmioty – faktor, faktorant (przedsiębiorca wystawiający fakturę) oraz odbiorca faktury (kontrahent).

Przedsiębiorca dostarcza towar lub wykonuje usługę dla swojego odbiorcy, a następnie zgłasza kopię faktury do faktora w celu szybszego uzyskania gotówki.

Faktor wykonuje przelew środków na konto faktoranta, a odbiorca spłaca zobowiązanie bezpośrednio na konto faktora we wcześniej ustalonym terminie.

Jak długo trzeba czekać na decyzję?

Decyzja o udzieleniu faktoringu wydawana jest w przeciągu 1–2 dni po tym, jak wypełnisz wniosek online.

Warunki decyzji otrzymasz do wglądu wraz z umową oraz OWUF (Ogólnymi Warunkami Usługi Finansowania). Proces ten jest całkowicie zautomatyzowany.

Jeżeli na tym etapie masz pytania, skontaktuj się ze swoim opiekunem, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Czy możliwe jest finansowanie faktur w obcej walucie, np. EUR?

Jak najbardziej, możliwe jest sfinansowanie faktur wystawionych z odroczonym terminem płatności w walutach EUR, USD lub GBP. Pamiętaj, że wszystkie faktury muszą być niewymagalne.

Jakie branże mogą skorzystać z faktoringu?

Czy mogę dodawać/usuwać wcześniej wskazanych odbiorców/kontrahentów?

Współpracują

z nami:


Allegro
Logo Autopay
Logo polskie e-platnosci
Komputronik
Shoper
Logo Drukomat
Logo Hurton
Walutomat
Abakus Logistics
Enpire Transport
SM Spedition
Logo Extrego
Logo BeeDee
Logo PrestaShop
Cairo-soft
Logo Atomstore

O tym warto wiedzieć:


Piszą o nas


Puls Biznesu o PragmaGO