Jesteś kierowcą lub przewoźnikiem?

Skorzystaj z finansowania dla transportu. Utrzymaj płynność finansową i realizuj kursy bez przeszkód.

Borykasz się z wysokimi kosztami prowadzenia firmy transportowej?


Oto koszty, jakie możesz sfinansować, korzystając z naszych usług:

pensje pracowników
koszty benzyny, AdBlue
ubezpieczenia
zezwolenia i licencje
naprawa, wymiana części, przeglądy, serwis pojazdu
badania lekarskie i szkolenia okresowe
podatki i składki ZUS
winiety, opłaty drogowe
Jakie koszty ponoszą właściele firm transportowych

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności?


Nasze finansowanie pomoże Ci odzyskać kontrolę nad biznesem i wyruszyć w drogę!

Wybierz finansowanie dla transportu, które spełni Twoje potrzeby biznesowe:


Finansowanie pojedynczych faktur

Jeżeli chcesz sprzedawać faktury od czasu do czasu, odbiorcy, z którymi współpracujesz, często się zmieniają, lub gdy chcesz sprawdzić, jakie korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa przyniesie faktoring.

Faktoring

Jeśli regularnie wystawiasz faktury firmom, z którymi stale współpracujesz (na przykład spedytorom, centrom logistycznym czy dostawcom) i chcesz je sprzedawać, by zyskać dostęp do gotówki przed upływem terminu płatności.

Finansowanie podatków i składek ZUS

Jeśli chcesz uniknąć odsetek i pozostałych konsekwencji wynikających z braku płatności podatków PIT, CIT i VAT oraz składek na ubezpieczenia społeczne w terminie.

Finansowanie zakupów firmowych

Jeśli chcesz sfinansować wydatki związane z prowadzoną działalnością, np. naprawę pojazdów, opłatę ubezpieczeń, zakup niezbędnych materiałów itp., a należność oddać w ratach.

Co zyskujesz dzięki naszemu finansowaniu?


Ekspresowe finansowanie wtedy, kiedy potrzebujesz
Stały dostęp do gotówki i pewną płynność finansową
Brak przestojów w firmie
Brak przestojów – Twój pojazd zarabia i nie generuje dodatkowych kosztów
Możliwość realizacji opłacalnych kursów
Możliwość realizacji najbardziej opłacalnych kursów w dogodnym momencie
Brak kar za nieterminowe opłacanie podatków i ZUS
Sposób na uniknięcie kar za niepłacenie podatków i składek ZUS w terminie

Jak oceniają nas klienci?


Szafron Szendzielorz Projekt sp. z o.o.

Nawiązałam współpracę z firmą PragmaGO na początku drugiego kwartału 2022 roku. Od tego czasu PragmaGO obsługuje moją firmę w zakresie finansowania faktur części naszych klientów. Rozpoczęcie współpracy z PragmaGO było jedną z najlepszych decyzji jaką podjęłam. PragmaGO działa z nieprawdopodobną szybkością – zarówno nawiązanie współpracy, jak i codzienna współpraca – wszystkie sprawy załatwiane są od ręki. Elektroniczny system rozliczeń działa perfekcyjnie. Przelewy realizowane są w ciągu godziny od przekazania faktury do finansowania. PragmaGO rozwiązuje co najmniej połowę moich problemów. Nie ma lepszego rozwiązania dla firm.

PPHU „PLASTYKON”

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z PragmaGO. Mogę wystawiać faktury terminowe i nie czekać na zapłatę. Pieniądze dostaję na konto szybko, po spełnieniu kilku prostych formalności. Wszystko jest załatwiane przy pomocy aplikacji. Polecam PragmaGO.

Pytania i odpowiedzi


Czy oferujecie usługę skonta?

Możesz u nas skorzystać z finansowania, które działa na podobnej zasadzie co skonto. Wybierając faktoring lub finansowanie pojedynczych faktur, gotówkę za wystawioną fakturę możesz otrzymać w kilka godzin.

Warunki finansowania są zazwyczaj korzystniejsze niż te oferowane przez spedytorów. Dzięki temu, że jesteśmy zewnętrzną instytucją finansową, możesz sprzedać dowolne faktury, jakie wystawiasz, nie będąc uzależnionym od decyzji spedytora.

Jaki rodzaj finansowania przedsiębiorcy z branży TSL wybierają najczęściej?

Przewoźnicy, którzy współpracują ze stałymi kontrahentami (np. jednym spedytorem), chętnie korzystają z faktoringu online.

Faktoring opiera się na długoterminowym modelu współpracy. W ramach usługi dodajesz swoich kontrahentów do listy odbiorców, dzięki czemu uzyskasz możliwość finansowania faktur wystawionych na te firmy bez wypełniania wniosku za każdym razem.

Usługa faktoringu działa w całości online, bez dodatkowych formalności (w ramach przyznanego limitu faktoringowego). Faktoring pozwala też na uzyskanie tzw. zaliczki faktoringowej – dostępu do dodatkowej gotówki jeszcze przed wystawieniem faktury.

Jeżeli potrzebujesz tylko chwilowego zastrzyku gotówki za wybrane faktury, możesz wybrać finansowanie pojedynczych faktur.

Podmioty działające w branży TSL równie często korzystają z finansowania kosztów działalności gospodarczej: zakupów firmowych, podatków czy składek ZUS.  

Jak zawieramy umowę współpracy? 

Nasze usługi realizujemy online w 100% – od momentu wypełnienia formularza na stronie internetowej aż do przelewu środków. W przypadku finansowania pojedynczych faktur, finansowania podatków i ZUS oraz finansowania zakupów chęć skorzystania z usługi możesz potwierdzić, wpisując otrzymany kod SMS w odpowiednim miejscu w Strefie Klienta. 

Usługa faktoringu online wymaga zawarcia umowy – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by podpisać dokument podpisem kwalifikowanym, np. za pośrednictwem systemu Autenti. Jeżeli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, zorganizujemy usługę kuriera, który przywiezie dokument, a po podpisaniu dostarczy go do naszej siedziby.

Czy mogę sfinansować raty leasingu?  

Nie finansujemy rat leasingu w ramach usług finansowania kosztów działalności. Możesz jednak skorzystać z finansowania zakupów w celu ostatecznego wykupienia przedmiotu leasingu. 

Jaki jest koszt finansowania?

Koszt finansowania zależy od wielu czynników, w tym: 

  • wybranej usługi, 
  • oceny finansowej firmy i kontrahenta, 
  • kwoty oraz okresu finansowania. 

Dokładny koszt finansowania poznasz przed podpisaniem umowy. 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Jesteś właścicielem firmy spedycyjnej?


Nawiąż współpracę z nami – udostępnimy Twoim przewoźnikom usługę faktoringu i załatwimy za Ciebie wszelkie formalności! Skontaktuj się z nami i nawiąż współpracę.

O tym warto wiedzieć:


Branża TSL o nas 


Transport Manager o PragmaGO

Szybki dostęp do gotówki sposobem na zatory płatnicze (…)

Kłopoty z terminowymi płatnościami? Poznaj finansowanie faktur (…)
WNP.PL o PragmaGO

Faktoring bije rekordy w Polsce (…)
Media Logistyka o PragmaGO

PragmaGO i Teleroute uruchamiają nową usługę dla przewoźników (…)