Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!

W Święta Wielkanocne i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy wiele instytucji nie pracuje. Banki nie są w tej kwestii wyjątkiem, dlatego warto pamiętać o tym, by płatności i finansowanie zaplanować z wyprzedzeniem. Szczególnie w przypadku, gdy terminy upływają w któryś z dni świątecznych.

Zmiany w funkcjonowaniu systemu Elixir i Euro Elixir wpływają też na finansowanie w PragmaGO. Jeżeli chcesz mieć pewność, że otrzymasz środki z faktury finansowanej w piątek na czas, zgłoś dyspozycję jak najwcześniej.

Przelewy Elixir

System rozliczeniowy Elixir nie funkcjonuje w dni wolne od pracy – oznacza to, że przelew wysłany w piątek, 29 marca może zostać zrealizowany w którejś z trzech standardowych sesji – o 9:30, 13:30 i 16:00. Jeśli jednak dyspozycja zostanie wysłana po godzinie 16:00, przelew zostanie zrealizowany dopiero we wtorek, 2 kwietnia o 9:30. 

Przelewy Euro Elixir

Chcesz skorzystać z systemu Euro Elixir, by wykonać przelew krajowy lub transgraniczny w unijnej walucie? Weź pod uwagę, że system nie będzie działał zarówno w piątek – 29 marca, jak i w poniedziałek – 1 kwietnia. W części krajów Unii Europejskiej piątek przed Wielkanocą również jest dniem wolnym od pracy.

Express Elixir

Jeśli przeoczysz ostatni moment na zlecenie przelewów w terminie przedświątecznym, wciąż możesz skorzystać z systemu Express Elixir. Przelewy ekspresowe dostępne są bez przerwy – niezależnie od dnia czy godziny. 
Korzystając z Express Elixir możesz przesłać środki na rachunek w innym banku, zarówno w kraju, jak i za granicą. Chcesz mieć pewność, że system jest dostępny w Twoim banku? Sprawdź tabelę dostępną pod linkiem: www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Zobacz najnowsze aktualności:


 • PragmaPay nowa metoda płatności dla B2B

  PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm


  PragmaPay to metoda płatności online zaprojektowana przez PragmaGO.tech z myślą o przedsiębiorcach. Usługa ta ułatwia i przyspiesza rozliczenia między firmami z segmentu MŚP. To pierwsze w Polsce rozwiązanie BNPL dla B2B, które pod względem wygody i szybkości dorównuje standardom z segmentu konsumenckiego.
  Więcej: PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm
 • Zmiany w funkcjonowaniu świątecznych systemów rozliczeniowych w Wielkanoc

  Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!


  W dni ustawowo wolne od pracy systemy Elixir i Euro Elixir działają inaczej niż zwykle. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
  Więcej: Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!
 • Wraz z fundacją Las na Zawsze wsparliśmy zakup lasu

  Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze


  Jest nam niezmiernie miło ogłosić partnerstwo z Fundacją Las Na Zawsze, organizacją poświęconą ochronie i pielęgnowaniu polskich lasów teraz i dla przyszłych pokoleń.
  Więcej: Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze