PragmaGO konsoliduje rynek faktoringu i przejmuje spółkę Monevia

PragmaGO i Monevia łączą siły!

Fintechy stawiają nowe wyzwania na rynku faktoringu.

PragmaGO konsoliduje rynek faktoringu i przejmuje spółkę Monevia dzięki czemu oba podmioty będą mogły zwiększyć skalę i wspólnie rozwijać digital faktoring dedykowany mikro i małym przedsiębiorcom.

Monevia to lider na rynku finansowania pojedynczych faktur sprzedażowych (invoice discountingu). Wspiera firmy, które potrzebują elastycznego, szybkiego i łatwego dostępu do finansowania swoich działalności. Mikro i mali przedsiębiorcy mogą spieniężać swoje faktury zawsze wtedy, gdy tego potrzebują – bez stałej umowy faktoringowej i zobowiązań z niej wynikających. Cały proces odbywa się online, pozostawiając klientom pełną decyzyjność w zarządzaniu swoimi należnościami. Monevia wypracowała bardzo dobre rozwiązania User Experience, dzięki którym możliwe jest finansowanie należności o niskich nominałach (już od 700 PLN lub 200 EUR), przy wstępnym limicie na poziomie 50 000 PLN. Rozwiązania Monevii są doceniane szczególnie przez przewoźników i firmy działające w segmencie TSL, gdzie czas dostępu do środków jest kluczowy dla realizacji kolejnych zleceń.

Monevia to rozpoznawalna marka, którą będziemy dalej rozwijać. Nie zmieniamy modelu operacyjnego Spółki, który dobrze wpisuje się w naszą strategię. Chcemy, aby Monevia w dalszym ciągu umacniała swoją pozycję na rynku jako dostawca jednego, dopracowanego produktu – szybkiego i spotowego finansowania faktur niewymagalnych. Marka PragmaGO pozostanie silna w zakresie digital faktoringu ze stałą umową, z wysokimi limitami finansowania (nawet do 15 mln PLN). Oba brandy mają zróżnicowaną ze względu na potrzeby grupę odbiorców, co pozwoli na uzyskanie efektu synergii, zarówno w zakresie know-how, jak i kosztów czy ryzyka.

– mówi Łukasz Ramczewski, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

Dołączenie do Grupy PragmaGO to możliwość dalszego rozwoju w stabilnym środowisku, o podobnej historii, kulturze organizacyjnej i doświadczeniu. Obie Spółki powstały poza Warszawą (Monevia w Bydgoszczy, PragmaGO w Katowicach), w obu utrzymuje się niska rotacja zatrudnienia. Mamy też zbieżne cele, wśród których priorytetem jest dostarczanie szybkiego i wygodnego finansowania online mikro i małym przedsiębiorcom.

– dodaje Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia.

PragmaGO kontynuuje konsolidację na rynku digital faktoringu dla segmentu MŚP. W 2022 Spółka nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Fandla Faktoring sp. z o,o., przejmując obsługę kilkuset klientów oraz doświadczony zespół sprzedaży, który obecnie stanowi warszawski oddział PragmaGO. W 2023 roku PragmaGO osiągnęła rekordowe 2 mld zł obrotu (21% wzrostu r/r), w tym 1,6 mld zł w zakresie faktoringu (+12% r/r). Integracja z Monevią otwiera nowe możliwości rozwoju i penetracji rynku MŚP w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz najnowsze aktualności:


 • PragmaGO przejęła spółkę Monevia

  PragmaGO konsoliduje rynek faktoringu i przejmuje spółkę Monevia


  Oba podmioty będą mogły zwiększyć skalę i wspólnie rozwijać digital faktoring dedykowany mikro i małym przedsiębiorcom.
  Więcej: PragmaGO konsoliduje rynek faktoringu i przejmuje spółkę Monevia
 • Zostaliśmy laureatem Diamentów Forbesa 2024

  Jesteśmy laureatem Diamentów Forbesa 2024!


  Znaleźliśmy się w elitarnym gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.
  Więcej: Jesteśmy laureatem Diamentów Forbesa 2024!
 • Jesteśmy partnerem konferencji organizowanej przez Holistic Talk – „Dobro. Prawda. Humanizm.”

  Zostaliśmy Partnerem konferencji “Dobro. Prawda. Humanizm.” Zapraszamy!


  Przygotowaliśmy zniżkę o wartości 60zł. Wystarczy podczas zakupu biletu wpisać kod: HTpartner24.
  Więcej: Zostaliśmy Partnerem konferencji “Dobro. Prawda. Humanizm.” Zapraszamy!