Kolejne rekordowe półrocze PragmaGO

W pierwszym półroczu 2023 Spółka osiągnęła obroty na poziomie 924 mln zł (wzrost o 27% r/r) i tym samym w ciągu sześciu miesięcy prawie dogoniła wynik, jaki osiągnęła w całym 2021 roku. Dobra dynamika wzrostu została utrzymana zarówno w zakresie produktów faktoringowych (797 mln zł, wzrost o 19% r/r), jak i pożyczek online (125 mln zł, wzrost o 170%). Pierwsze półrocze okazało się rekordowe pod względem liczby sfinansowanych transakcji (194 529, wzrost o 118% r/r).

„Oprócz wzrostu wartości sfinansowanych faktur, w pierwszym półroczu 2023 uzyskaliśmy też bardzo wyraźny wzrost liczby klientów – o prawie 50% r/r. Ten wynik nas szczególnie cieszy, ponieważ świadczy o coraz większej rozpoznawalności naszej marki na rynku i dobrym dostosowaniu oferty do potrzeb przedsiębiorców” – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu PragmaGO.

W pierwszym półroczu 2023 Spółka osiągnęła wartość obrotów w zakresie usług embedded finance dla B2B na poziomie 204 mln zł (wzrost o 59% r/r). Do partnerów PragmaGO dołączyły m.in. bramka płatności imoje (ING Bank Śląski) oraz operator terminali płatniczych Polskie ePłatności. Dzięki współpracy z tym ostatnim, PragmaGO stworzyła innowacyjną „Moją pożyczkę” – finansowanie online, w modelu Revenue-Based Financing (ratą dostosowaną do obrotów i sezonowości sprzedaży przedsiębiorcy). 

Zobacz najnowsze aktualności:


 • PragmaPay nowa metoda płatności dla B2B

  PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm


  PragmaPay to metoda płatności online zaprojektowana przez PragmaGO.tech z myślą o przedsiębiorcach. Usługa ta ułatwia i przyspiesza rozliczenia między firmami z segmentu MŚP. To pierwsze w Polsce rozwiązanie BNPL dla B2B, które pod względem wygody i szybkości dorównuje standardom z segmentu konsumenckiego.
  Więcej: PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm
 • Zmiany w funkcjonowaniu świątecznych systemów rozliczeniowych w Wielkanoc

  Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!


  W dni ustawowo wolne od pracy systemy Elixir i Euro Elixir działają inaczej niż zwykle. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
  Więcej: Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!
 • Wraz z fundacją Las na Zawsze wsparliśmy zakup lasu

  Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze


  Jest nam niezmiernie miło ogłosić partnerstwo z Fundacją Las Na Zawsze, organizacją poświęconą ochronie i pielęgnowaniu polskich lasów teraz i dla przyszłych pokoleń.
  Więcej: Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze