Kolejne rekordowe półrocze PragmaGO

W pierwszym półroczu 2023 Spółka osiągnęła obroty na poziomie 924 mln zł (wzrost o 27% r/r) i tym samym w ciągu sześciu miesięcy prawie dogoniła wynik, jaki osiągnęła w całym 2021 roku. Dobra dynamika wzrostu została utrzymana zarówno w zakresie produktów faktoringowych (797 mln zł, wzrost o 19% r/r), jak i pożyczek online (125 mln zł, wzrost o 170%). Pierwsze półrocze okazało się rekordowe pod względem liczby sfinansowanych transakcji (194 529, wzrost o 118% r/r).

„Oprócz wzrostu wartości sfinansowanych faktur, w pierwszym półroczu 2023 uzyskaliśmy też bardzo wyraźny wzrost liczby klientów – o prawie 50% r/r. Ten wynik nas szczególnie cieszy, ponieważ świadczy o coraz większej rozpoznawalności naszej marki na rynku i dobrym dostosowaniu oferty do potrzeb przedsiębiorców” – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu PragmaGO.

W pierwszym półroczu 2023 Spółka osiągnęła wartość obrotów w zakresie usług embedded finance dla B2B na poziomie 204 mln zł (wzrost o 59% r/r). Do partnerów PragmaGO dołączyły m.in. bramka płatności imoje (ING Bank Śląski) oraz operator terminali płatniczych Polskie ePłatności. Dzięki współpracy z tym ostatnim, PragmaGO stworzyła innowacyjną „Moją pożyczkę” – finansowanie online, w modelu Revenue-Based Financing (ratą dostosowaną do obrotów i sezonowości sprzedaży przedsiębiorcy). 

Zobacz najnowsze aktualności:


 • PragmaGO zwycięzcą w kategorii „Best e-commerce B2B tool/technology/service” w konkursie E-commerce Awards Polska 2023

  Zwycięstwo w konkursie E-commerce Awards Polska 2023


  PragmaGO zwyciężyła w kategorii „Best e-commerce B2B tool/technology/service” w konkursie E-commerce Awards Polska 2023, organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej.
  Więcej: Zwycięstwo w konkursie E-commerce Awards Polska 2023
 • BNPL od PragmaGO dostępne przez bramkę Comfino

  BNPL od PragmaGO w bramce płatniczej Comfino


  Usługa oferowana przez PragmaGO w ramach bramki płatniczej Comfino daje przedsiębiorcom dużą elastyczność – obejmuje finansowanie zakupu nawet do 100 000 zł. Klient ma możliwość odroczenia płatności na okres od 14 do 60 dni.
  Więcej: BNPL od PragmaGO w bramce płatniczej Comfino
 • Odnotowaliśmy rekordowe obroty w 1H 2023

  Kolejne rekordowe półrocze PragmaGO


  W dalszym ciągu dynamicznie rośniemy.
  Więcej: Kolejne rekordowe półrocze PragmaGO