BNPL od PragmaGO w bramce płatniczej Comfino

Usługa oferowana przez PragmaGO w ramach bramki płatniczej Comfino daje przedsiębiorcom dużą elastyczność  obejmuje finansowanie zakupu nawet do 100 000 zł. Klient ma możliwość odroczenia płatności na okres od 14 do 60 dni. Zaletą dla kupujących jest również brak zbędnych formalności  umowa podpisywana jest za pośrednictwem SMSa, w 100% online.

–  Bardzo cieszymy się z partnerstwa zawartego z PragmaGO. Płatności odroczone dla klientów biznesowych to innowacyjne rozwiązanie, które daje szereg korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Więcej dostępnych opcji finansowania zakupów to w konsekwencji większa konwersja i większa wartość koszyka dla sklepów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA, odpowiedzialny za wdrożenie Comfino.– Z kolei dostosowanie płatności poprzez bramkę Comfino do punktów stacjonarnych pozwala przedsiębiorcom skorzystać z metody BNPL przy kasie w sklepie – zauważa Paweł Szukalski.

BNPL jest rozwiązaniem chroniącym kupujących przed fluktuacją cen na rynku wynikającą chociażby z sezonowości niektórych produktów. Przedsiębiorcy korzystający z możliwości odroczenia płatności mogą kupować towary w momencie, gdy ceny są najkorzystniejsze, nawet jeśli brakuje im akurat odpowiedniej ilości środków.

 Płatności odroczone w zakupach “na firmę” mogą już niedługo zupełnie zastąpić stosowany przez sprzedawców do tej pory kredyt kupiecki. Są one od kredytu bezpieczniejsze, ponieważ sklepy nie biorą na siebie ryzyka finansowego. Dostają środki od instytucji pośredniczącej w całym procesie, w tym wypadku PragmaGO – podkreśla Paweł Szukalski z Comfino.

  Uważamy, że przedsiębiorcy zasługują na tak samo wygodne i łatwo dostępne finansowanie jak konsumenci – bez skomplikowanych i długotrwałych procesów, z którymi spotykają się np. próbując pozyskać finansowanie w bankach. Nawiązanie współpracy z Comfino pozwala nam na stworzenie efektu synergii i dotarcie z ofertą finansowania do dziesiątek tysięcy drobnych przedsiębiorców, realizujących działalność zarówno online, jak i offline – dodaje  Danuta Czapeczko, Wiceprezes PragmaGO

Zobacz najnowsze aktualności:


 • PragmaPay nowa metoda płatności dla B2B

  PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm


  PragmaPay to metoda płatności online zaprojektowana przez PragmaGO.tech z myślą o przedsiębiorcach. Usługa ta ułatwia i przyspiesza rozliczenia między firmami z segmentu MŚP. To pierwsze w Polsce rozwiązanie BNPL dla B2B, które pod względem wygody i szybkości dorównuje standardom z segmentu konsumenckiego.
  Więcej: PragmaPay – nowa marka płatności odroczonych dla firm
 • Zmiany w funkcjonowaniu świątecznych systemów rozliczeniowych w Wielkanoc

  Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!


  W dni ustawowo wolne od pracy systemy Elixir i Euro Elixir działają inaczej niż zwykle. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
  Więcej: Przelewy w Święta – sprawdź, jak działają systemy Elixir i Euro Elixir!
 • Wraz z fundacją Las na Zawsze wsparliśmy zakup lasu

  Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze


  Jest nam niezmiernie miło ogłosić partnerstwo z Fundacją Las Na Zawsze, organizacją poświęconą ochronie i pielęgnowaniu polskich lasów teraz i dla przyszłych pokoleń.
  Więcej: Rozpoczynamy współpracę z Fundacją Las Na Zawsze